Zájezd do Lurd 2015

LURDY – ARS – LA SALETTE

Termín: 20. – 28.9.2015 2014 Cena: 8 500 Kč

Klasický poutní zájezd po mariánských poutních místech.

Dostatek času věnujeme pobytu v Lurdách, ale i další místa nás mohou oslovit, jako je La Salette, Ars, Paray le Monial, Cluny nebo Taize. Pouť doprovází P. Marek Zukowski. Maria, Pomocnice křesťanů, oroduj za nás!

Program zájezdu: 1. den: přistavení autobusu ve 14.00 hod. do Malé Morávky. Další místa nástupu dle domluvy. Odjezd ve 14.15 hod. směr Olomouc, Brno, Mikulov. Dále cesta přes Rakousko do Švýcarska přes Zürich, Bern, Lausanne do Ženevy. Noční jízda pouze s hygienickými a bezpečnostními zastávkami. 2. den: ranní příjezd do Ženevy – celodenní prohlídka. Mše svatá v kostele P. Marie, katedrála sv. Petra, Památník reformace, radnice, jízda po jezeře (15 CHF). Odpoledne odjezd na ubytování do Francie, 3 lůžkové pokoje v hotelu Formule 1 ve Villafranche. 3. den: snídaně z vlastních zásob. Ars – sv. Jan Maria Vianney, mše svatá, Taizé – společná polední modlitba, cesta do Cluny – kdysi slavné benediktinské opatství, Paray le Monial – místo zjevení Nejsvětějšího Srdce Ježíšova sv. Markétě M. Alacoque, Nevers – místo posledního odpočinku sv. Bernardety. Nocleh v hotelu F1 Nevers. 4. den: snídaně v hotelu. V 7.30 hod. celodenní jízda do Lurd, mše svatá. Ubytování, odpočinek, večeře a účast na večerním světelném průvodě. Nocleh v Cité Saint Pierre ve 2 lůžkových, dle potřeby i 3 lůžkových pokojích. 5. den: snídaně. Celodenní duchovní program v Lurdách – navštívíme mlýn Boly, kde se sv. Bernardeta narodila, bývalé vězení Cachot, kde rodina Soubirous krátce bydlela v době zjevení, farní kostel sv. Petra. Oběd. V charitní prodejně si nakoupíme náboženské předměty a suvenýry. Možnost koupelí v zázračné vodě. Večeře, nocleh. 6. den: snídaně. Celodenní duchovní program v Lurdách – návštěva mariánských bazilik v místě zjevení P. Marie svaté Bernardetě, oběd, eucharistický průvod s požehnáním nemocných, večerní světelný průvod, společná pobožnost křížové cesty, jeskyně Zjevení s pramenem zázračné vody, promítání filmu o poutním místě, mše sv. Večeře, nocleh. 7. den: mše svatá, snídaně. V 8 hod. odjezd do Carcassone – středověká citadela, zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard, prohlídka středověkého Avignonu – Papežský palác ze 14. stol. zvenku, katedrála Notre Dame, radnice, zachovalé hradby města, ruiny mostu saint Benezet přes Rhonu.Ubytování v hotelu F1 Orange – 3 lůžkové pokoje. 8. den: snídaně v hotelu. Cesta do La Saletty. Duchovní program – návštěva baziliky P. Marie, mše svatá, možnost soukromé modlitby na tomto posvátném místě – zjevení P. Marie v r. 1846. Možnost krásného výstupu na horu Gargas (2200 m) nebo Golgotu. Turistická večeře – připraví zástupce ck. Noční jízda do vlasti pouze s bezpečnostními a hygienickými přestávkami. 9. den: večerní příjezd do Malé Morávky a dalších míst.

Stravování: v Lurdách 1x večeře, snídaně a 2x plná penze, ve Formulích 2x snídaně, 1x turistická večeře. Ubytování: 3x v Lurdách ve 2-3 lůžkových pokojích, 3x hotel Formule 1 ve 3 lůžkových pokojích (v hotelích F1 možnost 2 lůžkového pokoje za příplatek 200 Kč/os/noc)

Cena zahrnuje:Autobusovou dopravu, 6x ubytování, stravu dle programu, pojištění léčebných výloh do 100 tisíc EUR, pojištění na storno zájezdu, pojištění proti úpadku CK, průvodce.

Cena nezahrnuje:Doporučené kapesné 30-50 EUR a 15 – 20 CHF.

Nástupní místa: Malá Morávka a dle domluvy. Doprava zájezdový klimatizovaný autobus. Poznámka: Nezapomeňte léky, teplé oblečení, plnou obuv, plavky, deštník, polštářek a deku pro noční jízdu v autobuse, nový kancionál, fotoaparát nebo kameru. V autobuse možnost občerstvení za Kč (studené a teplé nápoje, párky). Přihlášky a další informace: P. Mgr. Marek Žukowski – rkf.malamoravka@doo.cz.

Změna programu vyhrazena! „Na cestu s námi vyjdi, Pane…” Mgr. Jindřich Miklas 796 01 Prostějov, Pešinova 21, tel/fax: 582 338 411 Cestovní kancelář E-mail: miklastour@miklastour.cz, www.miklastour.cz