Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/www.vrbnopp.eu/www/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Karlovice

Veřejná sbírka

Na opravu vrbenského kostela, zahájena 1.9.2013. Transparentní bankovní účet u Fio banky.
Číslo účtu / Kód banky: 2900458315/2010
IBAN: CZ2620100000002900458315 BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Adresa pro mezinárodní platby :Fio banka, a.s.,V Celnici 1028/10, Praha 1
Děkujeme všem dárcům !

Odkazy

www.doo.cz
Ostravsko-opavská diecéze
www.vrbnopp.cz
Oficiální stránky města
www.historie-vrbno.estranky.cz
Stránky o historii Vrbna pod Pradědem a okolí

Křesťanské weby

Reklama

Kontakt

Římskokatolická farnost

Vrbno pod Pradědem
Palackého 221          
793 26 Vrbno pod Pradědem              
tel.: +420 731534033
IČO: 65893468

email:

rkf.vrbnopodpradedem@doo.cz

 

Kdo je připojen

Právě přítomno: 7 hostů a žádný člen

Víkend s Nepomuckým

 


 

 

Víkend s Nepomuckým”

 

Vedouci partner

Název subjektu

Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Nowym Świętowie 

 

Projektový partner

Název subjektu

Římskokatolická farnost Karlovice

 

mikroprojekt spolecny (typ A) 

 

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad

Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska

 

Předpokládané datum zahájení (03.04.2017) – předpokládané datum ukončení (30.03.2018)

 

Popis mikroprojektu

 

Partneři chtějí rozvíjet potenciál spojený s postavou sv. Jana Nepomuckého – svatého spojujícího pohraničí. Jeho obraz je neodmyslitelnou součástí zdejší oblasti. Rozmanitost forem jeho vyobrazení, ( sochy na oltářích, umístění na obrazech, až po kostely, které jsou jeho osobě zasvěceny), jsou důkazem významu, jaký má jeho kult pro zdejší obyvatelé v pohraničí.    Záměrem partnerství je podpora turistického průmyslu prostřednictvím poskytnutí nového turistického produktu „Víkend s Nepomuckým”, který zvýší atraktivitu regionu a bude mít vliv na růst počtu turistů navštěvujících pohraničí. Partnerství vytváří možnost ukázat kult a zpodobnění Nepomuckého ve 3 formách: oltář s obrazem (Nowy Świętów), paron farnosti (Karlovice) a početné sochy na celém území pohraničí (stezka Nepomuckého). Zviditelnění ikonografických vyobrazení Nepomuckého, který se nachází na celém území pohraničí, skoro v každé obci, vytvoří turistickou atraktivitu. 

 

Cílem projektu je zvýšení počtu návštěvníků polského a českého pohraničí prostřednictvím vytvoření přeshraničního produktu kulturní turistiky „Víkend s Nepomuckým”.

Cíl bude dosažen, prostřednictvím obnovení a zachování kulturního dědictví v podobě 2 památek, a zároveň díky společné propagaci kulturního dědictví prostřednitvím využití zdrojů spojených s kultem Nepomuckého v pohraničí .

 

Produkt Víkend s Nepomuckým zvětší balíček dostupných atrakcí v pohraničí. Bude zahrnovat nejen památkové objekty partnerů, ale také jiné památky zahrnuté do stezky Nepomuckého. Vzniklý produkt bude doplňovat pobyty turistů u jezer a hor v pohraničí. Definice stezky a její současné rozšíření na dvě území vytvoří přidanou hodnotu v podobě motivace k navštívení české a polské strany. Z podpořených objektů a z efektů projektů budou moci těžit obyvatelé a turisté přemisťující se na trase: Nysa- Głuchołazy- Zlaté Hory- Bruntál i Karlova Studánka a putující po Svatojakubské stezce a po EuroVelo 9 na trase Paczków- Głuchołazy (přes Nowy Świętów).

 

Profil cílové skupiny:  milovníci kulturního dědictví, lidé oslovení tématickými stezkami, v tom také postavami svatých, osoby vyhledávající zajímavý způsob trávení volného času v době turistického pobytu, ti kteří slučují aktivní odpočinek s prohlídkou kulturních atrakcí, vyhledávači ikonografických památek svatých, osoby se zájmem o sochařství ať už z důvodu pracovních či z důvodu provozování svého koníčků, osoby se zájmem o malířství a architektonické styly malé sakrální architektury (sochy, kapličky, oltáře, obrazy, jiné architektonické detaily).

 

Krátký popis všech aktivit mikroprojektu

 

 

  1. Práce na památkových kostelích v Karlovicích a v Nowym Świętowie – v kostele sv J. Nepomuckého v Karlovich dojde k výměně mechanizmu kostelních hodin na věži kostela a bude provedeno restaurování 5 vitráží. V Kostele v Nowym Świętowie - bude zcela zrestaurován barokní oltář sv. Nepomuckého společně se 2 obrazy.
  2. Bude vydána polsko-česká mapa o nákladu 5000 ks, v níž budou vyznačeny vybrané socha, oltáře, obrazy a jiné příklady památek spojené s kultem Nepomuckého. Za vydání mapy bude odpovědný vedoucí partner. Český partner vyhotoví film – propagační reklamní spot (do 5 minu), v polské a české jazykové verzi, s moderátorem a hudebním podkładem
  3. Vyhodnocení projektu se uskuteční v Karlovicích. Vyhodnocení projektu se zůčastní zástupci partnerů projektů, jimi pozvaní hosté (obyvatelé farnosti Nowy Świętów a sousední obce Glucholazy, obyvatelé Karlovic a Vrbna pod Pradědem).

 

 

                                                                                                                                        Koordinátor projektu

 

 

 

 

Kostely a kaple ve farnosti

Dnes má svátek

kalendář jmen

Biblický citát

Nástěnka

NEPROSÍM O ZÁZRAK, PANE, ALE O SÍLU PRO VŠEDNÍ ŽIVOT.

NAUČ MĚ UMĚNÍ MALÝCH KROKŮ.

UČIŇ MĚ HLEDAJÍCÍM A NALÉZAJÍCÍM, UČIŇ MĚ SEBEJISTÝM V PRAVÝ ČAS.

OBDAŘ MĚ JEMNOCITEM, ABYCH DOKÁZAL ODLIŠIT PRVOŘADÉ OD DRUHOŘADÉHO.

Číst dál...

Liturgické texty